آیفون 12 هنگام استفاده از دو سیم کارت از 5G پشتیبانی نمی‌کند

اعضای خانواده آیفون ۱۲ درصورت فعال‌بودن حالت دو سیم‌کارته، از اینترنت 5G پشتیبانی نخواهند کرد.

وقتی آیفون 12 رونمایی شد، افراد زیادی به قابلیت 5G موجود در همه‌ اعضای خانواده‌ی جدید اپل توجه کردند. تقریبا هیچ شرکتی تاکنون برای همه‌ی مدل‌های یک خانواده پشتیبانی از اینترنت نسل پنجم را ارائه نکرده بود. همین موضوع باعث شد که عده‌ای درباره‌ی تأثیر اپل در آینده‌ی اینترنت 5G حدس‌هایی بزنند؛ اما به‌تازگی خبری منتشر شده است که نشان می‌دهد آیفون ۱۲ در حالت دو سیم‌کارته نمی‌تواند اینترنت 5G ارائه دهد.

طبق اطلاعات به‌دست‌آمده از بخش سؤال‌های متداول فروشگاه اپل استفاده از آیفون ۱۲، زمانی‌که هر دو سیم‌کارت فعال هستند، باعث می‌شود سرعت داده‌ی‌ تلفن‌همراه به 4G LTE کاهش پیدا کند. همه‌ی مدل‌های نسل جدید آیفون از این حالت پشتیبانی می‌کنند؛ اما اطلاعاتی که اخیرا یکی از کاربران ردیت از منابع فروشگاه‌ اپل منتشر کرده است، از پشتیبانی‌نشدن 5G در‌صورت فعال‌بودن هر دو سیم‌کارت خبر می‌دهد.

مطالب منتشرشده به بخش «آنچه باید درباره‌ی 5G در آیفون بدانید» مربوط است. در این متن نوشته شده است

تصور کنید فردی می‌خواهد با یک خط کارهای اداری خود را انجام دهد و با سیم‌کارت دیگر با دوستان صمیمی‌اش در ارتباط باشد. این فرد نمی‌تواند برای هر دو حالت از اینترنت 5G استفاده کند.

البته ممکن است این مسئله فقط مشکلی نرم‌افزاری باشد و اپل بتواند در به‌روزرسانی‌های بعدی آن را رفع کند. کاربری که اطلاعات اخیر را منتشر کرده است، ادعا می‌کند اپل در اواخر سال جاری به‌روزرسانی‌ای منتشر می‌کند که به‌وسیله‌ی آن اینترنت 5G در حالت دو سیم‌کارت نیز دردسترس قرار خواهد گرفت.

هنوز اپل توضیحاتی درباره‌ی این موضوع ارائه نکرده است؛ ولی انتظار می‌رود در آینده یکی از مسئولان این شرکت به این مسئله اشاره کند.

نظر شما چیست؟