تست کرونای ایلان ماسک مثبت شد

ایلان ماسک، چهارمین فرد ثروتمند جهان و مدیرعامل و بنیان‌گذار شرکت تسلا و اسپیس ایکس، از مثبت شدن تست کرونای خود خبر داد.به‌ گفته‌ی ماسک، او تست PCR را نیز سفارش داده است که آزمایش دقیق‌تری نسبت به آنتی‌ژن به‌حساب می‌آید؛ اما گرفتن نتیجه‌ی آن حدود ۲۴ ساعت طول می‌کشد.

ماسک مدت‌ها استدلال می‌کرد که مقامات بهداشت عمومی، در مورد خطرات ویروس کرونا اغراق می‌کنند؛ طبق پیش‌بینی‌ ایلان ماسک، از ماه مارس (اسفند) تا آوریل (فروردین) سال جاری میلادی، هیچ پرونده‌ی جدیدی از ابتلا به کرونا در ایالات متحده ثبت نشده است و مقامات اطلاعات دروغین منتشر می‌کنند.

در جریان همه‌گیری ویروس کرونا و به تبع آن تعطیلی مشاغل، هنگامی که در ماه مارس مقامات ایالتی به تسلا دستور دادند کارخانه خود در فریمونت کالیفرنیا را تعطیل کند، ماسک مقاومت کرد و تسلا سرانجام چندین روز پس از اجرایی شدن قانون، مجبور شد این مرکز را تعطیل کند. درنهایت در ماه مه (اردیبهشت)، تسلا خواستار حق ازسرگیری فعالیت‌های کارخانه‌ی کالیفرنیا شد؛ همچنین او در گزارش مالی شرکت در فروردین‌ماه، الزامات تعطیلی مشاغل را «فاشیستی» توصیف کرد و از مقامات درخواست کرد آزادی را به مردم پس دهند.

نتایج مثبت ماسک در حالی حاصل شده است که ایالات متحده، سومین و بزرگ‌ترین افزایش ابتلا به ویروس کرونا را تجربه کرده است. روز پنجشنبه، نتایج آزمایش‌ مثبت کرونا (COVID-19) در ایالات متحده برای اولین ‌بار از ۱۶۰ هزار مبتلا عبور کرد.