پیدا کردن شماره چشم با موبایل!

در منزل، نمره‌ی شیشه‌های عینک فراموش‌شده‌ی خود را به‌دست آورید!


اگر نسخه‌ی پزشک را گم کنید، چاره‌ای ندارید جز اینکه دوباره به پزشک مراجعه کنید. بااین‌حال، اگر نسخه‌ای را گم کنید که شماره‌های عینک طبی‌تان روی آن نوشته شده است و شیشه‌های عینک شما سالم هستند و به نسخه‌ هم نیاز ندارید، زیاد نگران نشوید؛ زیرا می‌توانید در منزل و با استفاده از رایانه و گوشی تلفن‌همراه و نصب نرم‌افزار، نمره‌های شیشه‌های عینک خود را پیدا کنید. باوجوداین، برای تهیه‌ی نسخه‌ی تأییدشده چاره‌ای جز مراجعه به چشم‌پزشک ندارید.

شماره‌های شیشه‌های عینک خود را پیدا کنید

برای اینکه بتوانید شماره‌های شیشه‌های عینک خود را در منزل و در سریع‌ترین زمان ممکن پیدا کنید به رایانه، گوشی هوشمند اندرویدی یا آی‌اواس، کارت اعتباری یا کارتی مشابه و به‌اندازه‌ی آن برای تنظیمات دقیق و اتاق کاملا روشن نیاز دارید. ناگفته نماند ازآنجاکه در تمام طول مدت آزمایش باید عینک را در دست داشته باشید و درضمن گوشی هوشمندنیز باید در نقطه‌ای ثابت و نمایشگر آن به‌طور دائم روشن باشد، پس تنظیمات لازم را انجام دهید.

نصب نرم‌افزار Lingo Rx

۱. اپلیکیشن Lingo Rx را روی گوشی خود نصب کنید. این برنامه برای هر دو سیستم‌عامل اندروید و iOS دردسترس قرار دارد.

۲. پس از نصب برنامه روی گوشی تلفن‌همراه‌، با رایانه‌تان به این صفحه بروید.

۳. کد QR موجود در صفحه‌ی رایانه‌تان را با برنامه‌ی Lingo Rx نصب‌شده روی گوشی تلفن‌همراه‌تان اسکن کنید.

۴. پس از اتمام اسکن، اندازه‌ی صفحه را به‌اندازه‌ی کارت اعتباری خود تنظیم کنید.

۵. کارت اعتباری را روی صفحه‌نمایش رایانه‌تان و داخل شبکه‌‌ی مستطیل‌شکلی قرار دهید که از شش نقطه تشکیل شده و آن را طوری تنظیم کنید که شش نقطه دقیقا به‌اندازه‌ی کارت اعتباری‌تان باشد.

حال گوشی خود را که برنامه‌ی Lingo Rx روی آن در حال اجرا است، روبه‌روی نمایشگر رایانه و در فاصله‌ای قرار دهید که مستطیل متشکل از ۶ نقطه روی صفحه‌نمایش رایانه در قاب تصویر گوشی قرار گیرد. فراموش نکنید این شبکه‌ی مستطیلی‌شکل شش‌نقطه‌ای باید دقیقا در قاب گوشی شما قرار داشته باشد و نه‌تنها بزرگ‌تر از آن نباشد که بعضی از نقاط در بیرون صفحه‌نمایش گوشی قرار گیرند؛ بلکه خیلی کوچک‌تر از قاب صفحه‌نمایش گوشی هم نباشد. درضمن، توجه کنید که میان لنز دوربین گوشی و قاب مستطیل‌شکل متشکل از شش نقطه، هیچ‌چیز (مثلا عینک یا دست شما) مانع ایجاد نکند. حال مراحل زیر را انجام دهید:

۱. اگر گوشی‌ تلفن‌همراه از مستطیل روی نمایشگر رایانه‌تان خیلی دور یا خیلی نزدیک باشد، برنامه اعلام می‌کند تا بتوانید فاصله‌ی مناسب را به‌دست آورید.

۲. حال عینک خود را بردارید و بین لنز گوشی و مستطیل روی نمایشگر رایانه بگیرید. دقت کنید که «دو چشم یا دایره‌ی داخل مستطیل» ازطریق دو شیشه‌ی عینک مشاهده‌شدنی باشند.

۳. دستورالعمل‌های اعلامی برنامه برای نزدیک یا دور‌ کردن عینک از مستطیل را اجرا کنید. زمانی‌که برنامه از شما می‌خواهد عینک را مقداری کج کنید، این کار را انجام دهید.

۴. هنگامی‌که اسکن کامل شود، برنامه آن را تجزیه‌و‌تحلیل می‌کند.

اعداد و ارقام نتیجه‌ی این برنامه واقعا چقدر می‌تواند دقیق باشد؟سازنده ادعا میکند:

ما نیز این برنامه را آزمایش کردیم و دریافتیم که نتایج آن کاملا دقیق است. اعدادی که این برنامه نشان داد، با اعدادی که اپتومتریست پس از معاینه اعلام کرد، به‌طور کامل مطابقت داشت.

نظر شما چیست؟